See veebileht on loodud vastavalt WCAG 2.1 AA juurdepääsetavusstandardile. See tähendab, et oleme rakendanud põhimõtteid ja tehnilisi lahendusi, mis võimaldavad lehte kasutada ka inimestel, kellel on nägemis-, kuulmis-, liikumis-, kõne- või kognitiivsed raskused – või nende kombinatsioonid.
Lisaks saab juurdepääsetavust tihti parandada oma seadme brauseri või operatsioonisüsteemi seadete kaudu. Allpool kirjeldame peamised võimalused, mis aitavad sind veebilehe kasutamisel.
Meie eesmärk on muuta veebisait pidevalt paremini kasutatavaks ja ootame tagasisidet. Kui märkad probleeme, anna meile teada.
Veebilehte saab kasutada täielikult ainult klaviatuuri abil. Tab-klahv liigutab fookuse järgmisele elemendile, Shift + Tab liigub tagasi.
Fookuses olev element on nähtavalt esile tõstetud – kas värvi või raami abil. Lingile või nupule vajutamiseks kasuta Enter-klahvi.
Kolm esimest fookusega juurdepääsetavat linki on tavalise kasutaja eest varjatud ja mõeldud spetsiaalselt klaviatuuriga navigeerimiseks:
Sisu saab suurendada ja vähendada brauseri sisseehitatud funktsioonide abil:
Vaikevaate taastamiseks: Ctrl + 0 või ⌘ + 0
Alternatiivina hoia Ctrl (või ⌘) all ja kasuta hiire kerimisratast.
Sisu ja paigutus jäävad kasutatavaks igal suurendustasemel.
Leht on kooskõlas ekraanilugejatega ja muude abivahenditega. Oleme struktureerinud sisu loogiliselt ja selgelt, et see oleks arusaadav ja navigeeritav.
Töötame selle nimel, et leht oleks kasutatav populaarsete abivahenditega nagu NVDA, VoiceOver ja JAWS.
Veebilehel on saadaval sisseehitatud kõrge kontrastsusega režiim, mis muudab tausta mustaks ning põhiteksti ja lingid kollaseks. Selle saab sisse lülitada juurdepääsetavuse menüüst.
Kui märkad juurdepääsetavuse puudusi või sul on ettepanekuid paremaks muutmiseks, siis anna meile teada:
E-post:
Telefon:
Postiaadress:
Vastame üldjuhul 14 päeva jooksul.
Viimati uuendatud: juuni 2025